Hlavní menu:
Hlavní menu:

ROZHOVOR: Béďa - česká jednokolková naděje.

Na následujících řádcích zpovídáme našeho nového člena Honzu Střelce, známého též jako Bedřicha. Jak dlouho jezdí, jak vnímá biketrialisty a co dělá když zrovna nejezdí? Pokračuje ve čtení a dozvíte se.


Čau Béďo, na začátek bych tě poprosil, aby ses trochu představil.

Mé jméno je Jan Střelec, jsem ročník 1993 a mezi jednokolkaři jsem znám spíše pod přezdívkou „Bedřich“. Momentálně studuju na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě a tak tomu bude minimálně ještě rok.

Jak dlouho vlastně jezdíš?

Jezdím přibližně 5 let, ale teď už si život bez jednokolky neumím představit ani nevím, co jsem vlastně pořád dělal, když jsem předtím nejezdil.

Jak to vidíš do budoucna, chceš také, jako většina z nás, jezdit celý život?:-)

Tak určitě si nemyslím, že budu jezdit celý život, ale alespoň následujících 5 let se tomu chci věnovat minimálně tak hodně, jak jsem se věnoval do teď.

Co tě na ježdění nejvíce baví, v čem si libuješ?

Nejvíce mě určitě baví se zlepšovat, pilovat techniku, balanc, zvyšovat laťku a posouvat své hranice.

Jak vnímáš biketrialisty? S kým se ti jezdí lépe?

Snažím se biketrialisty vnímat jako sobě rovné, ale přece jen mají nějakou tu výhodu. Nemám na mysli dvě kola, jak asi všechny napadá, ale především brzdu, s ní je vše jednodušší, především na přírodních překážkách jde poznat rozdíl, protože bez brzdy vás každá nerovnost na kameni rozhodí, na kole to zas takový problém není. To ale neznamená, že jsou podle mě biketrialisti lepší, my prostě jezdíme trošku jinak. Často se mi ale lépe trénuje s biketrialisty, než s jednokolkaři.


Kolik je v Ostravě asi jednokolkařů?

Na to asi neznám odpověď, podle toho jak bys charakterizoval jezdce, je totiž dost majitelů jednokolek, ale já bych je jako jezdce neoznačoval. Naproti tomu často slyším, že někdo viděl v Ostravě někoho na jednokolce, ale nikdo známý to není. Takových začátečníků je podle mě v Ostravě hodně, ale nikdy se neozvou někde na fóru, nebo nějak podobně, nejspíš se stydí, což mě poměrně štve, uvítal bych nějaké nové nadšence.

Co děláš když zrovna nejezdíš?

Kromě ježdění trávím dost času se svou přítelkyní a škola zabere taky nějaký ten čas. K tomu jsem ještě poměrně velký filmový fanoušek.

Občas tě vidím jezdit se sluchátky, co posloucháš za hudbu?

Hudbu poslouchám kdykoliv to jde, i při tréninku si radši nasadím sluchátka, a pustím si nějaký ten Dubstep nebo Reggae než abych se s někým bavil, takže asi někdy působím trochu nepřátelsky, ale hudba mi při ježdění dost pomáhá.

 

Snad to tak nikdo nevnímá:-). Díky za rozhovor a ať ti to jezdí!

Taky díky, ahoj

 

Na závěr připojujeme Béďovo video z minulého roku. Enjoy!

 

 

Lukáš Havránek


Soubory: