Hlavní menu:
Hlavní menu:

Excursion in Ostrava II. je skoro dokončen!

Zapište si do notýsku nebo klidně za uši, že dne 4. ledna 2012 bude online dlouho očekávané video! Ano, je to Excursion in Ostrava II. Ale pozor, nejedná se o bez smysluplné trilové přeskoky. Jedná se o dokument pojatý okem člověka, kterého poznamenal jeho koníček.


100 hodin práce

Tvorba videa trvala téměř dva měsíce. Přípravy, natáčení, střih, hudba a úpravy jsme vzali opravdu vážně. V hlavní roli zde máme tentokrát Petra "Kaktuse" Waśniowského, který vystřídal Davida Herku z prvního dílu videa.

Dokument vám ukáže industriální památky města Ostravy v Dolní oblasti Vítkovice a jeho blízké okolí. Časová osa je rozdělena na tři hlavní části.

1. Old school, úvod

V úvodní části vás provází jezdec na dobovém kole po architektonických a urbanistických skvostech okolí industriálního území. V Ostravě Vítkovicích vznikalo během cca 200 let zázemí pro pracovníky.

2. Skákání po památkách

Z první části se přesuneme do současnosti. Jezdec na biketrialovém kole objevuje krásy vytěženého dolu Hlubina. Kaktus objeví, ale ještě hezčí část a to vysoké pece, kde se vyráběla ocel. Nyní jsou všechny provozy zavřeny a patří mezi kulturní památky UNESCO.

3. Old school, konec

V závěrečné části se ocitneme zase v minulosti, kde nahlédneme do života dělníků po práci v dole a vysokých pecích. Ostrava=region razovity.

Děkujeme všem sponzorům za podporu!

 Excursion in Ostrava II. Trailer.

Aleš Nenička


Soubory: