Hlavní menu:
Hlavní menu:

Excursion in Ostrava II.

Excursion in Ostrava II. je moderní dokument o Dolní oblasti Vítkovic a jeho okolí. V dokumentu se přesvědčíte, že na kole se dají tyto prostory obhlídnout....


Místo mluveného komentáře je obraz vybaven popisy v češtině i v angličtině. Tato oblast nejvíce vystihuje minulost Ostravy jako průmyslové město.

O čem to vlastně je?

Úvod

Na začátku se nelekněte trocha textu o historii a s chutí je přečtěte, pokud se něco chcete dozvědět. V úvodní části vás provází jezdec na dobovém kole po mém dědečkovi po architektonických skvostech Ostravy-Vítkovic.

Důl Hlubina

Černobílý obraz se proline do barevné současnosti. Jezdec vymění kolo za biketrialové, posune se v čase o 100 let a objevuje krásy vytěženého dolu Hlubina.

Vysoké pece

Biketrialista odhalí ještě hezčí část a to vysoké pece, kde se vyráběla ocel. Nyní jsou všechny provozy zavřeny a patří mezi kulturní památky UNESCO. Vidět tyto prostory na živo doslova ohromí chápání člověka dnešní doby.

Závěr

V závěrečné části se ocitneme zase v minulosti, kde nahlédneme do života dělníků po práci v dole a vysokých pecích. Život dělníku byl v té době nepředstavitelný a na spousta místech ještě dodnes je.

 

 

Produkce: Metan trials. Aleš Nenička.
Kamera-steadycam: Aleš Nenička.
Kamera-slider: Martin Scholz.
Foto: Jan Rašík.
Jezdec: Petr Waśniowski.
Hudba:
Joy Zipper Dosed &Became - Invisible.
Mt Eden - Escape.
Nuttin But Stringz.

Děkujeme za podporu:
Dolní oblast Vítkovice.
Big Shock.
Cyklotrial.
Pata Negra.
Penzion Arco.
Kameraman Ostrava.
Light Bike.

Aleš Nenička


Soubory: