Hlavní menu:
Hlavní menu:

REPORT: Finálový halový závod v Olomouci.

Čas Letí jako voda a zimní halové závody jsou za námi. 17.3. se jel v Olomouci finálový závod zimního poháru, na který jsme se vydali jako posledně já s Alešem. Vydali jsme se tedy směr Hanácká Metropol, teploměr už ale neukazoval nepříjemných -18C° ale parádních +18C° :o)


Finále

Po dojezdu na místo a registraci, jsme se nemohli nezúčastnit exkurze malé pevnosti, která byla kousek hned za tréninkovou halou. S údivem jsme obhlíželi pevnost a poslouchali pana průvodce, který toho o pevnostech v okolí Olomouce věděl opravdu hodně.      

Pár zbytečných chyb

Závod začal o trošku později než bylo v plánu ale to vůbec nevadilo, bylo to způsobeno početnou účasti jezdců v dopoledních kategoriích, z čehož měli pořadatelé velkou radost. Hned na první trati u vstupu haly dominovala krásná překážka v podobě pyramidy z dřevěných klád, která musela dát jistě spoustu práce. Já osobně jsem ji pokořil jen jednou což mě později trošku mrzelo, Aleš s přehledem skoro 3krát :o). Ostatní překážky byly postaveny z cívek, trámů, barelů, pneumatik, palet atd. Mě osobně se tratě moc líbily, červená trat byla tak akorát: ani ne moc těžká, ani ne moc lehká, škoda jen těch zbytečných chyb :-).

Výsledky: Křivova krasojízda

Závodu velel  Vojta Křiva ze svou krasojízdou nedal nikomu sebemenší šanci a v cíli měl pouhé 3 trestné body! Gratulace! Jako 2. domácí rider Matěj Popelka finišoval  s pouhými 20body  jel velice slušně a jistě, na to že mě již za sebou dopolední závod. Gratulace! A 3. fleka urval kdo jiný než náš rider Aleš Nenička s 28 body. Aleš byl trošku zaskočen když zjistil že skončil 3. i v celkovém umístění zimního poháru Gratulace! Já 6. místo. Možná je trošku škoda že nedojeli někteří jezdci jako např. David Herka, Mára Kotzot, Kaktus, kteří by určitě celkové pořadí zamíchali jinak. Celkové výsledky najdete na stránkách klubu www.biketrial-olomouc.cz

Perfektní organizace poháru

Na závěr bych rád poděkoval organizátorům za perfektní organizaci a přípravu závodů. Ono připravovat závody v zimě není nic lehkého a příjemného, každý by asi nejradši seděl pěkně doma u krbu. Takže buďme rádi, že tady máme takovou partu nadšenců, jako jsou „Olomoučáci“ a „Hameráci“. Nezbývá, než doufat, že na tu následující zimu taky nějaký ten závod připraví.:-)

Ondřej "Wonder" Vavroš


Soubory: