Hlavní menu:
Hlavní menu:

INFO: Projekt BANANA XC

Nedávno mi volala moje známá Tereza Thérová z myboom.cz jestli se nechci zúčastnit start-up campu na funtec.cz. Podíval jsem se na to a řekl jsi "Proč ne?".


Pocit štěstí na horském kole

Do start-up campu jsme se přihlásili jako tým z metantrials.cz, resp já a Soňa s našim projektem Banana XC. O co vlastně jde? Kdo o nás slyšel, tak už ví, že máme něco za sebou (závody, exhibice, učení dětí, oslovování sponzorů, ...). Jezdíme cyklotrial přes deset let, na horském kole asi stejně dlouho a nyní jsme se rozhodli předávat naše zkušenosti dále.

Banana měl představovat banán, úsměv, který by evokoval pocit štěstí na horském kole a XC disciplínu na kole cross country. Promo video, které jsme představili na konferenci mělo docela úspěch, název se setkal bohužel s kritikou a nebyl vždy pochopen. Uvidíme tedy jak dál. Video zatím nechceme šířit a ani to, jak bude naše služba vypadat.

2. místo z 19 týmů

Start-up camp byl velmi náročný, trval dohromady tři dny, ale dal nám strašně moc. Náš projekt jsme měli možnost konzultovat s mentory jako Petr Andrýsek ze SocialSharks, Vlastimil Orlita z Akademie Orlita a Matěj Loncko www.matejloncko.net a všichni nám velmi pomohli. Nezbývá než říct, účastněte se podobných projektů pokud máte zajímavé nápady a třeba se dostanete na místa, o kterých se vám ani nesnilo jako třeba nám. Na camp jsme se přihlasili s tím, že jen získáme zpětnou vazbu od zajímavých lídí, ale nečekali jsme, že se umístíme na druhém místě a dostaneme 20 000,- na rozjetí projektu.

 

Děkujeme CVVI a panu Rakušanovi za uspořádání takovéto přínosné akce a těšíme se na jaro až odstartujeme náš projekt.

Aleš Nenička


Soubory: