Hlavní menu:
Hlavní menu:

REPORT+FOTO: Olomoucký halový závod.

Venku sice vládnou třeskuté mrazy, ale to Metan trials neodradilo se nezůčastnit premiéry zimního závodu, který nám připravili "kluci" z biketrialového klubu z Olomouce. :-)


-18 °C

4.2. jsme nakonec v sestavě Aleš a Wonder vyrazili směr Olomouc. Teploměr ukazoval -18°C. Do navigace jsme zadali místo závodu a jelo se. Začátek byl poměrně vtipný. Asi po hodině cesty jsme se blížili k cíli, který končil na okraji pole. Po krátké kontrole mapky a navigace jsme zjistili, že se nacházíme na místě. Akorát z druhé strany areálu, kde byla bohužel zavřená brána. :-)

Luxusní halové fukary

Po objížďce jsme byli na místě, čekala na nás parádní hala se dvěma naftovými ,,fukary", které vyhřívaly celkem čtyři sekce různých obtížností. Naproti v budově bylo přichystáno teplé zázemí, kde se bylo možno převléct, vykonat potřebu a dát si teplý čaj. Za což uděluji organizátorům velkou pochvalu!

Zimní a trochu nezávodní forma

Po krátké obhlídce tratí a polemizování mezi červenou a modrou nakonec volíme červenou. Chvilku zahřátí a jde se na start. Zde potkáváme i našeho jezdce Kaktuse. Tratě jsou postaveny z palet, cívek, barelů, lešení, trámů atd.

Samotný závod jsme si moc užili, akorát já osobně jsem dělal zbytečné chyby na lehčích tratích, které se daly krásně zajet. Alešovi a Kaktusovi se docela dařilo, ale celkový dojem je ten, že bychom se takovým závodům měli více věnovat. Celková nezávodní forma šla dost poznat, a když jsem pozoroval malé kluky, nestačil jsem se divit jejich klidné jízdě a stylu.

Výsledky:

1. David Herka
2. Mára Kotzot
3. Vojta Křiva
4. Kaktus
5. Aleš Nenička
...
8. Wonder

Ostatní výsledky najdete zde: http://www.biketrial-olomouc.cz/

Finále 17.3. v Olomouci

Závěrem nezbývá než poděkovat organizátorům za perfektní přípravu!

Další závody budou následovat: 18.2.2012 v Hamrech nad Sázavou a finále se bude konat opět v Olomouci a to 17.3.2012. Doufám, že se nás tam sejde více!

Jak bylo checkujte níže:


Ondřej "Wonder" Vavroš


Soubory: