Hlavní menu:
Hlavní menu:

REPORT: Singltrek pod Smrkem.

Co to znamená Singltrek pod Smrkem? Neskutečný zážitek na horském kole, který jen tak někde nezažijete. Kdo tam už byl, tak moc dobře ví, že to je jak ušité na míru pro horáka. Je to český klenot pro bikování!


Po nekonečném vyprávění Aleše a Soňi jak je Singltrek pod Smrkem zábavný, jsem se nenechal dlouho přemlouvat. Společně se Soňou jsme vyrazili vlakem směr Praha. Alešové přítelkyni patří velký dík za zarezervování lístků a místenek pro kola, což u ČD není vůbec jednoduché. Celkový komfort pro kola a cestující je u ČD dost mizerný. Regio Jet zatím na převážení kol kašle, škoda.

Praha už volá, haló!

Příjezd do Prahy dopadl dobře, kola se neztratily a s naloženou bagáží jsme se prodrali na metro. Na Dejvické už nás čekal pan hostitel Aleš s nachystanou večeří. Měli jsme Spaghetti pesto alla genovese z čerstvé bazalky. Ráno balíme vše potřebné, ukládáme do auta a nemůžeme se dočkat až  dorazíme na místo. Čekal na nás víkend plný skvělého bikování.

Zázemí jako malované

Po cca 2 hodinách cesty jsme na místě v Novém městě pod Smrkem. Je to malebné městečko ukryté mezi Jizerskými horami. Na parkovišti rychlý oběd z vlastních zásob a jde se na to. V areálu kempu je vymazlené zázemí  singltreku, občerstvení (výborné čerstvé sýry), půjčovna kol, obchod, servis a poradenství. Co více si přát? Po chvíli rozjezdu se přesvědčuju o tom, že se jedná o špičkové neskutečně zábavné trasy pro MTB. Po celou dobu jízdy se vezeme jakoby na vlně, stačí lehce zapumpovat, opřít se tělem do zatáček a na ústech se vám vykouzlí úsměv, kterého jsme se zbavili až při nedělním odjezdu:-/

75 Km a jednu trať jsme stejně nestihli

Aleš a Soňa jsou tady už po 4., takže téměř všechny tratě dobře znají. V neděli po delší snídani a odpočinku se vydáváme na Polskou stranu singltreku. Ta trať nás opravdu uzemnila, člověk si říká kdy už bude konec a po chvíli zjístí, že je ani né ve čtvrtině singlu. Popsal bych to asi tak: totální, skoro 80 km FLOW a úplně jiná dimenze ježdění, než na jakou jsme zvyklí. Opravdu si užijete každý metr trati, jsou velice propracované a jezdivé. Stavitelům zato patří obrovský dík a uznání. Pochvalu si zaslouží hlavně Soňa, která s námi celou dobu držela tempo a dokázala se s tím poprat.

Tak nazdar v Novém městě.

Všem vřele doporučujeme!

 

Chekuj fotky a tyto dvě nádherná HD videa:

 

 

- Fotky

 


 

 - Hans Rey at Singltrek pod Smrkem. 

  - Czech MTB Guide - 4 - Singltrek pod Smrkem

 

 

Onřej "Wonder" Vavroš


Soubory: