Hlavní menu:
Hlavní menu:

Dětský den nebo cyklotrialové hry mládeže?

Vyhlášení vítezů Nad tímhle si lámali kolemjdoucí hlavu než objevili také trialové kola, které se pohybovali pomocí dětí a prováděli věci , na které by si sotva troufli.


V Havířově proběhl poslední ze seriálů YOUTH GAMES 2014 aneb cyklotrialové hry mládeže pod Českým svazem cyklistiky. Za náš klub Metan trials jsme se s Alešem vydali okouknout a podpořit nový seriál závodů zvaný YOUTH GAMES.

Byla to pohádka nebo to byla skutečnost?

O takových závodech snad člověk jen sní. S poklidem a úsměvem na tváři nás přivítal Radek Janka a Miroslav Křiva,  a to už naše oči mířili k lesklým cenám, medailím, taškám plných dobrot od Pribiny, lentilek, oblečení a helmy POC a další věcičky. Nebylo to jen o hezkých cenách, ale závod byl vymazlen do posledníh detailu jako třeba luxusní šipky s čísly nebo cedulky s číslem sekce se sponzory. Přijelo přes 40 závodníků, závodnic a medaile patřila každému.

 

Vašek Kolář (mistr světa v biketrialu 2014), patronka Mája Křivová a prezident Českého svazu cyklistiky pan Štětina přihlíželi na celé dění a poté předávali gratulace vítězům. Bohužel všechny děti nemohou být první a tak i nějaká ta slzička ukápla. Spravila to pak zasloužená zmrzlina.

 

Pohádka to nebyla Radek Janka a Miroslav Křiva se postarali o nádherný závod. Zde máme vtipný pohled na to, jak to vidí a cítí rodiče na svých prvních závodech.,,Barčo, držíme ti pěsti !!! “

http://biketrialblansko.cz/cyklotrialove-hry-mladeze-2014-aneb-jak-jsme-jeli-na-prvni-zavod/

 

Zakončení sezóny nebo nový impuls trialu pod ČSC?

Jak všichni víme dosud se jezdily převážně kategorie pro starší, ale tento rok se jel celý seriál pro mládež a myslím, že je to krok správným směrem. Metan Trials rádi podpoří YOUTH GAMES 2015 a budou se těšit na další spolupráci s klubem Biketrial klub Olomouc a AMK Hamry nad Sázavou.

 


Soňa Černáková a Aleš Nenička


Soubory: